Megállította Magyar Péter beszédét egy ír közgazdász – közölte vele, hogy propagandát tol
A számok nem hazudnak, a szakértő bebizonyította, hogy Magyar Péter kijelentései távol állnak a valóságtól.
A görög kulturális miniszter szerint a film „rendkívül rossz minőségű fikció”.
Görögország kulturális minisztere bírálta a Netflix Nagy Sándorról szóló dráma-dokumentumfilmjét, amely „rendkívül rossz minőségű fikció”, amely „történelmi pontatlanságokkal van tele” – olvasható a Guardian hasábjain.
Lina Mendoni megjegyzései az Egy isten teremtése című film kapcsán hangzottak el, mivel
a sorozatban a készítők Nagy Sándor és bizalmasa, Héphaisztion között romantikus kapcsolatot ábrázoltak.
Görögországban az Eleftheros Typosz című lapban megjelent véleménycikk „az igazság elferdítésének” nevezte a szériát, és Oliver Stone 2004-es Alexander című filmjét hibáztatta azért, hogy „propagandakampányt indított Sándor homoszexualitásáról”.
Dimitrisz Natsziú, a keresztény ortodox Niki politikai párt elnöke „sajnálatosnak, elfogadhatatlannak és történelmietlennek” nevezte a sorozatot, és azt mondta, hogy az „azt az elképzelést kívánja tudat alatt közvetíteni, hogy a homoszexualitás elfogadható volt az ókorban, ami minden alapot nélkülöz”.
Sándor és Hephaestion kapcsolatának ábrázolásáról Mendoni azt mondta:
A forrásokban nincs szó arról, hogy ez a barátság túllépi az Arisztotelész által meghatározott barátság határait”.
Amikor Natsziú megkérdezte, hogy a kormány fellép-e a Netflix ellen, Mendoni azt mondta, hogy egy ilyen lépés alkotmányellenes lenne. Görögország alkotmánya a 19. század eleje óta védi a művészet szabadságát.
A kulturális minisztérium nem gyakorol cenzúrát, nem hajt végre büntetőeljárást vagy betiltást eredményező intézkedéseket, nem manipulálja, nem korlátozza, nem ellenőrzi az információk és eszmék terjesztését sem preventív, sem represszív módon”
– mondta Mendoni.
Nyitókép: DILARA IREM SANCAR